شخصیت‌هایی نظیر مرحوم آیت الله مصباح یزدی و شهید حاج قاسم سلیمانی از نوادر روزگار ما بودند

آیت‌الله اعرافی در دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا

حوزه/ شخصیت هایی نظیر مرحوم آیت الله مصباح یزدی و شهید حاج قاسم سلیمانی از نوادر روزگار ما بودند و آیت الله مصباح یزدی شخصیتی بود که می توان گفت از خودش بیرون رفته بود و حال آنکه، کمتر کسی این گونه می شود.

حوزه/ شخصیت‌هایی نظیر مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی و شهید حاج قاسم سلیمانی از نوادر روزگار ما بودند و آیت‌الله مصباح یزدی شخصیتی بود که می‌توان گفت از خودش بیرون رفته بود و حال‌آنکه، کمتر کسی این‌گونه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت‌الله اعرافی امروز در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد در سخنانی به تبیین اهمیت حضور روحانیون در نیروهای مسلح پرداخت و گفت: نقش شما و روحانیت عقیدتی سیاسی در نیروی انتظامی بسیار ارزشمند و مضاعف است چراکه باعث سلامت و معنویت نیروها می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی به تبیین ابعاد شخصیت آن شهید والامقام پرداخت و گفت: تواضع بی‌نظیر حاج قاسم سلیمانی واقعاً قابل‌ذکر بود، باآنکه در رسانه‌های مختلف از ایشان به عناوین گوناگون یاد می‌شد اما آن شهید بزرگوار دارای یک تواضع مثال‌زدنی بود.

مدیر حوزه‌های علمیه تأکید کرد: حاج قاسم سلیمانی دارای یک عقل راهبردی بود و بسیاری از مسائل و موضوعات پیچیده را که فراتر از محاسبات عادی و روزمره بود را می‌دید و برای آن راه‌حل ارائه می‌کرد؛ مدیریت ایشان همراه با جاذبه و تقوا بود.

امام‌جمعه قم افق بلند داشتن را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی بیان کرد و گفت: حاج قاسم دارای یک افق بلند و عمیق بود و بسیاری از چیزهایی که دیگران متوجه آن نمی‌شد را به‌خوبی می‌فهمید و دارای برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده بودند.

آیت‌الله اعرافی افزود: شجاعت در رزم و لطافت در زندگی از دیگر ویژگی آن شهید بود و درعین‌حال که در میدان نبرد دارای شجاعت و صلابت بود اما درعین‌حال در زندگی عادی خود و با مردم دارای نرمی و مهربانی بودند.

مدیر حوزه‌های علمیه در قسمت بعدی سخنان خود با اشاره به یاد و خاطره آیت‌الله مصباح یزدی گفت: شخصیت‌هایی نظیر مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی و شهید حاج قاسم سلیمانی از نوادر روزگار ما بودند و آیت‌الله مصباح یزدی شخصیتی بود که از خودش بیرون رفته بود و کمتر کسی این‌گونه می‌شود.

آیت‌الله اعرافی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در بحث توافق‌نامه حوزه با سایر نهادها، توافق‌نامه و تفاهم‌نامه‌هایی که دبیرخانه مشترک داشته باشد و برنامه پنج‌ساله از آن بیرون بیاید دارای اولویت است؛ مثل تفاهم‌نامه‌ای که با آموزش‌وپرورش داریم که به امضای بنده و وزیر آموزش‌وپرورش رسیده است و در حال اجرایی شدن است.

خاطرنشان می‌شود: در ابتدای این دیدار که سردار میر فیضی فرمانده انتظامی استان قم نیز حضور داشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ادیانی در گزارشی به بیان فعالیت‌های صورت گرفته در سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی پرداخت.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها