تجدید میثاق روحانیت استان ایلام با شهداء به مناسبت هفته دفاع مقدس

تجدید میثاق روحانیت استان ایلام با شهداء به مناسبت هفته دفاع مقدس – در این مراسم قبور شهدا و علماء عطر غبار روبری و عطر افشانی شد

به گزارش خبرگزاری حوزه از ایلام ، به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت حوزه علمیه استان ایلام و سازمان بسیج طلاب و روحانیون ، مراسم غبار روبی و تجدید میثاق جامعه روحانیت با شهدا در مزار شهدای گمنام شهر ایلام برگزار گردید.

مدیر حوزه علمیه استان ایلام:

هرجا از ارزش ها فاصله گرفتیم با مشکلات زیادی مواجه شدیم.

حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان ایلام گفت: تاریخ انقلاب اثبات کرده هر زمانی دولتها از شهدا و ارزش های دفاع مقدس فاصله گرفتند به همان اندازه کشور ضربه خورده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از ایلام، حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی، در آیین تجلیل از پیشکسوتان روحانی عرصه جهاد و مقاومت استان ایلام، با تسلیت درگذشت حجت الاسلام ولدبیگی، امام جمعه سابق شهر مهران، گفت: دفاع مقدس یک گنجینه زرین در دل انقلاب ماست و از این گنجینه افرادی همچون شهید حججی ها در نسل سوم انقلاب رشد می کنند که در جامعه همچون خورشید می درخشند و از دل همین گنجینه است که شخصیت با عظمتی همچون شهید سلیمانی به دنیا به عنوان نماد مقاومت و مبارزه با تروریسم معرفی می شود و نظام سلطه را به چالش بکشد.
وی افزود: در راستای قدردانی از این رشادت ها باید یاد شهدا را گرامی و ایثارگران را مورد تجلیل قرار داد و این عزیزان به عنوان الگو به جوانان و جامعه معرفی شوند؛ هرجا که به این مسائل اهمیت داده نشود ما با مشکل مواجه خواهیم شد.
مدیر حوزه علمیه استان ایلام ادامه داد: در هر زمینه ای که مدیریت جهادی و انقلابی باشد، قطعا پیروز خواهیم شد و محور انقلابی بودن و مدیریت جهادی، عقلانیت است.
وی تصریح کرد: مدیریت انقلابی و جهادی که سرداران و شهدای ما در دوران دفاع مقدس نشان دادند، حوزه نیز باید همانگونه عمل کند تا بتواند دیانت مردم را حفظ کنند.
مرادبیگی با بیان خاطره ای از سردار شهید احمد کریمی، اظهار کرد: سردار شهید کریمی فرمودند «طلبه برای من حکم یک لشکر را دارد»، از این سخن می توان اهمیت و تاثیر بالای وجود طلاب در عرصه های مهم کشور از جمله دفاع مقدس را دریافت.
مدیر حوزه علمیه استان ایلام در پایان گفت: در تمام عرصه ها هرجا که با ارزش های انقلاب، شهدا و منویات امام و رهبری همسو شدیم، به پیشرفت های چشمگیری دست یافتیم و هرجا که از ارزش ها فاصله گرفتیم با مشکلات زیادی مواجه شدیم

حجت الاسلام یونس گلی نماینده دفتر امور اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه در استان ایلام در مراسم تجلیل از اعضای گروه جهادی یاوران سلامت روان که به همت مرکز خدمات حوزه این استان برگزار شد گفت: مسئولین باید قدر طلاب جهادی را بیشتر بدانند و از آن ها حمایت کنند.
وی افزود: همانطور که در روایات داریم «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» می بایست مسئولین دولتی و حوزوی استان باید بیش از پیش فعالیت های این عزیزان جهادگر را که به واقع تجلی ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود مورد توجه قرار دهند.
مسئول گروه یاوران سلامت روان استان ایلام خاطرنشان کرد: وقتی که این گروه تشکیل شد در اوج ناامیدی و شدت شیوع بیماری کرونا وارد کار شد؛ کار خواهران و برادران عضو این گروه کار با عظمتی است و نباید کوچک شمرده شود.
وی برخورد مسئولین استان در مورد این گروه جهادی را تاکنون قابل قبول دانست و گفت: هرچه ما حوزویان بیشتر روی این برنامه ها سرمایه گذاری کنیم موفق تر خواهیم بود.
حجت الاسلام گلی تصریح کرد: مسلماً طلاب عضو گروه جهادی یاوران سلامت روان در استان ایلام کار بزرگی انجام داده اند؛ این گروه از قبل وجود نداشت و هیچ گروه حوزوی قبل از این چنین فعالیتی نکرده بودند تا تجربه ای برای گروه حال حاضر باشد.
وی با اشاره به اینکه تشکیل این گروه نقطه عطفی است در برنامه های تبلیغی و جهادی طلاب در استان و حتی در سراسر کشور افزود: اعضای گروه جهادی یاوران سلامت روان در بیمارستان ها به برگزاری مراسمات روضه خوانی و عزاداری پرداختند.
مدیر گروه جهادی یاوران سلامت روان استان ایلام اظهار کرد: خوشبختانه با حضور به موقع در عرصه مبارزه با بیماری کرونا و انجام فعالیت های مختلفی اعم از تغسیل و تشییع و تدفین درگذشتگان کرونایی و سپس حضور در بیمارستان ها توانستیم به مردم شریف استان ایلام خدمت رسانی کنیم.
حجت الاسلام ایمان نظری، مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان ایلام نیز در مراسم تجلیل از اعضای گروه جهادی یاوران سلامت روان که به همت این مرکز برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت های طلاب جهادگر، گفت: حضور به موقع و فعالیت های بسیار خوب طلاب در موضوعاتی مانند زلزله، سیل، کمک های مؤمنانه، تغسیل و تدفین درگذشتگان کرونایی، و … بر کسی پوشیده نیست و باید این عزیزان مورد تقدیر مسئولین و مردم واقع شوند.
وی افزود: طلاب جهادی استان ایلام در عرصه مقابله با کرونا توانستند علاوه بر خدمت رسانی، فعالیت تبلیغی و فرهنگی بسیار خوبی داشته باشند.
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه ایلام خاطرنشان کرد: مرکز خدمات حوزه استان ایلام به کمک طلاب جهادی توانست در زمان وقوع سیل بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان کمک رسانی به خسارت دیدگان نماید.
وی تصریح کرد: ما باید بتوانیم همیشه طلاب جهادگر را مورد حمایت قرار دهیم تا در ورود به این گونه فعالیت ها دلگرمی داشته باشند.
وی با اشاره به یکدلی و همراه بودن طلاب جهادی افزود: ورود خودجوش طلاب جهادی جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.
حجت الاسلام نظری با تأکید بر ضروت حمایت از طلاب جهادی، اظهار کرد: سعی داریم طلاب مستعد را در جهت راه اندازی اشتغال های کوچک حمایت کنیم تا علاوه بر رفع مشکلات معیشتی آنان، بتواند جایگزین مناسبی برای فعالیت های تبلیغیشان که به دلیل شیوع کرونا به تعطیلی کشیده شد باشد.
وی گفت: گروه جهادی یاوران سلامت روان واقعاً سنگ تمام گذاشتند.
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان ایلام با تقدیر از گروه جهادی یاوران سلامت، افزود: طلاب جهادی که به صورت خودجوش وارد عمل شده اند مورد تجلیل واقع شوند.

با همکاری بسیج طلاب و روحانیون استان ایلام و دفتر اجتماعی و سیاسی استان ایلام

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها