تقدیر از نیروی های جهادی طلاب استان مازندران

در نشست ویژه هیئت اعزامی دفتر سیاسی-اجتماعی حوزه‌های علمیه با شورای نهادهای حوزوی مازندران، بر لزوم فراخوان جدید طلاب جهادی برای پیک جدید کرونا دلتا تأکید شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، در نشست ویژه هیئت اعزامی دفتر سیاسی-اجتماعی حوزه‌های علمیه با شورای نهادهای حوزوی مازندران، بر لزوم فراخوان جدید طلاب جهادی برای پیک جدید کرونا دلتا تأکید شد.

حجت‌الاسلام وحدتی آراسته، مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان حوزه‌های علمیه، به نمایندگی از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، در ادامه سفر به استان‌های شمالی کشور، وارد مازندران شده و دیدارهای جداگانه‌ای با طلاب، اساتید، مدیران و مسئولان حوزوی استان داشت.

با توجه به شرایط بحرانی کشور و ورود موج جدید کرونا دلتا و همچنین در راستای هماهنگی، تقویت و انسجام گروه‌های تبلیغی-جهادی مدارس علمیه، این نماینده طی جلساتی بر لزوم همفکری برای اجرای عملیات مشترک تأکید کرد.

نشست صمیمی با طلاب و تقدیر از جهادگران برتر حوزوی

بر اساس این گزارش، نخستین برنامه از سری برنامه‌های نماینده دفتر سیاسی اجتماعی حوزه به مازندران، دیدار صمیمی با طلاب و سرتیم‌های نیروهای جهادی و تعدادی از مدیران مدارس علمیه بود که در آن، حجت‌الاسلام وحدتی آراسته گزارشی از فعالیت نیروهای جهادی کشور و گزارش‌های واصله از استان مازندران از اول بحران کرونا تا به الآن ارائه کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات این طلاب جهادی، اشاره‌ای به وضعیت بحرانی کشور در پیک جدید داشت و خواستار حضور مجدد طلاب در صحنه بود که پس از آن، طلاب حاضر در جلسه، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

در پایان نیز به رسم یادبود، هدایایی از طرف مدیر دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه توسط حجت‌الاسلام وحدتی به هشت نفر از سرتیم‌ها و طلاب فعال جهادی تقدیم شد.

بر اساس این گزارش، دومین برنامه نماینده اعزامی به مازندران، جلسه با اعضای نهادهای حوزوی استان مازندران با حضور آیت‌الله لائینی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه مازندران بود.

در این جلسه، علاوه بر نماینده ولی‌فقیه در مازندران، حجج‌اسلام و المسلمین «ابوترابی، مدیر حوزه علمیه»، «فلاح، مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه»، «اکبری، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر»، «حمیدی‌نژاد، معاونت اجتماعی سپاه کربلا» و همچنین «دکتر حسینی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی» حضور داشتند.

ابلاغ سلام آیت‌الله اعرافی

حجت‌الاسلام وحدتی آراسته، در این جلسه پس از ابلاغ سلام و تشکر آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و همچنین حجت‌الاسلام‌ والمسلمین زمانی، مدیر دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه، از فعالیت‌های مدیریت حوزه علمیه استان مازندران و عنایت ویژه‌ایت‌الله لائینی به نیروهای جهادی در بحران، تقدیر و تشکر کرده و پیرامون چند موضوع صحبت کرد.

لزوم فراخوان جدید طلاب جهادی برای پیک جدید کرونا دلتا

وی با اشاره به حضور پرشور طلاب جهادی در صحنه خدمت‌رسانی به مردم در دوران کرونا، خواستار فراخوان جدید نیروهای جهادی و انسجام آن‌ها توسط اعضای نهادهای عالی حوزه شدند.

حجت‌الاسلام وحدتی آراسته، با تأکید بر حل دغدغه‌ها و درخواست‌های طلاب جهادی، اشاره‌ای به شرایط فعلی استان مازندران و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی داشت.

وی افزود: این مشکلات نیز جزء بحران‌ها بوده و باید برای از بین بردن آن‌ها، تمام مراکز حوزوی و غیر حوزوی پیش‌قدم و بسیج شوند تا برای برطرف کردن نفوذ فرهنگ غربی برنامه‌ریزی کنند.

حجت‌الاسلام وحدتی آراسته از تمامی مجموعه‌های حوزوی درخواست کرد برای تشویق و ترغیب طلاب جهادی برای حضور در تمام صحنه‌ها و بحران‌ها و همچنین جهت حمایت از قشر طلاب که انصافاً در تمامی بحران‌ها خوش درخشیدند، برنامه‌های اساسی و کلان طراحی شود تا این گروه‌ها با اشتیاق بیشتر در صحنه خدمت‌رسانی حضور پیدا کنند.

وی در پایان برای برگزاری دوره‌های مشاوره روان‌شناسی و همچنین جهت استفاده از بهترین اساتید در خصوص آسیب‌های اجتماعی و جریان‌های انحرافی در استان مازندران، به نیابت از دفتر سیاسی-اجتماعی حوزه‌های علمیه، اعلام آمادگی کرد.

تقدیر و تشکر نماینده ولی‌فقیه در مازندران از آیت‌الله اعرافی

در پایان جلسه، آیت‌الله محمدی لائینی، ضمن خوش آمدگویی، خیرمقدم و تشکر از حضور نمایندگان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، تشکر ویژه‌ای از آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین زمانی داشت.

وی با اشاره به خدمات خالصانه طلاب جهادی، در تأکید سخنان، حجت‌الاسلام وحدتی آراسته، بیان کرد: باید طلاب جهادی در تمامی بحران‌ها حضور فعال داشته باشند و حتی در بر طرف کردن آسیب‌های اجتماعی و سیاسی منطقه نیز شبانه‌روز خدمت کنند که این یک وظیفه الهی است و پاداش آن نزد خداوند است.

انتهای پیام

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها