آیت الله اراکی در اجتماع حوزویان در اعتراض به کشتار بیرحمانه شیعیان:اختلاف افکنی بین شیعه و سنی حربه دشمن است/ هشدار به آمریکا؛ صبر مردم منطقه به سر آمده است.

اجتماع بزرگ حوزه علمیه قم در اعتراض به جنایات تروریستی و کشتار بیرحمانه شیعیان مظلوم افغانستان

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری حوزه، اجتماع بزرگ حوزویان در محکومیت جنایت ظالمانه کشتار شیعیان مظلوم افغانستان توسط داعش، در مدرسه فیضیه برگزار شد.

 آیت الله محسن اراکی در اجتماع بزرگ حوزویان عنوان کرد: این دو حادثه اخیر در افغانستان، قلب همه مردم با وجدان جهان و امام زمان(عج) را جریحه دار کرده است.

وی افزود: امروز باید جبهه حسینیان در همه جا مستحکم تر شود، این جنایت ها نشان می دهد که هنوز هم دشمنان با آل علی(ع) در جنگ هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: حوزه علمیه قم، اساتید و بزرگان با راهنمایی مراجع بزرگوار تقلید امروز در مدرسه فیضیه جمع شده اند تا اعلام کنند، اولا دشمن بداند که با این جنایت ها نمی تواند راه حسین و آل حسین(ع) را سد کند و این راه همچنان ادامه دارد.

آیت الله اراکی بیان کرد: این کشتارها ما را از مسیر مقاومت بازنمی دارد و همچنان سردار سلیمانی ها و ابومهدی المهندس ها همچنان در دامنه این امت مشغول مقاومت هستند.

وی اضافه کرد: این مقاومت تا پیروزی کامل بر آمریکای جنایتکار و اسرائیل خونخوار ادامه خواهد داشت؛ علما و بزرگان حوزه در این مدرسه فیضیه گرد هم آمده اند تا اعلام کنند که مردم افغانستان تنها نیستند؛ درد آن ها، درد ما و خون آن ها خون ما است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد: ان شاءالله پیروز این میدان شیعیان و جبهه مقاومت افغانستان خواهد بود و امروز باید همگان دست یاری به سوی افغانستان دراز کنند.

آیت الله اراکی تاکید کرد: ما از حاکمان افغانستان می خواهیم نسبت به مظلومین افغانستان توجهات لازم را داشته باشند؛ ما امروز از کسانی که در این حوادث دچار رنج می شوند پشتیبانی می کنیم و از مسئولین این کشور می خواهیم امنیت مردم را تامین کنند.

وی یادآور شد: با مشارکت دادن مردم افغانستان در مدیریت و تامین امنیت، این کشور قوی تر خواهد شد و بهتر می تواند با توطئه های دشمنان مقابله کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ،خاطرنشان کرد: در اینجا ما به آمریکا و اسرائیل جنایتکار هشدار می دهیم که صبر مسلمانان منطقه رو به پایان است و اگر دست از این جنایت ها برندارند، دست انتقام مردم آن ها را به جزای خود رسانده و پشیمان شان می‌کند.

آیت الله اراکی تصریح کرد: امروز وحدت جهان اسلام همچون همیشه یک واجب و فریضه الهی بوده و مردم افغانستان بدانند که دشمن با این گونه تفرقه ها قصد آشوب دارد؛ آنچه توطئه دشمن را در منطقه به نتیجه می رساند، تفرقه ما است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: وظیفه ما سعی در ناامید کردن دشمن در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت بوده و دشمنان برای این تفرقه، هزینه های بسیار بالایی کرده اند تا بتوانند سلطه خود را کامل کنند؛ ما هم اعلام می کنیم که این توطئه به نتیجه نخواهد رسید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها