بیانه یوم الله 13 آبان و روز دانش آموز

بِسمِ‌اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

«فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَا أَیْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ یَنْتَهُونَ» (توبه/۱۲)

با پیشوایان کفر پیکار کنید؛ چرا که آنها پیمانی ندارند؛ شاید (با شدّت عمل) دست بردارند.

مقام معظم رهبری مدظله العالی : «سیزده آبان نماد است؛ در دل خود، در عقبه‌ی خود معانی فراوانی دارد؛ که این معانی، همه برای ما درس است؛ باید این­ها را به یاد داشته باشیم: طمع‌ورزی آمریکا، وابستگی رژیم طاغوت به آمریکا و فساد آن دستگاه، ایستادگی ایمانِ متکی به بصیرت امام بزرگوار و مردم، حضور نسل جوان، شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی در مقابل هیمنه و چهره‌ی آرایش کرده و بزک کرده‌ی آمریکا؛ این­ها همه در دل کلمه‌ی سیزده آبان است. پس سیزده آبان یک حرف کوچکی نیست.» (۱۲/۰۸/۱۳۸۹)

یوم الله ۱۳ آبان، یادآور یکی از درخشان‌ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی در تجلی حماسه جوانان مومن ایران و مبارزه مقتدرانه فرزندان خمینی کبیر رضوان الله تعالی علیه با شیطان بزرگ آمریکاست. ما در این روز الهی شاهد فرو ریختن هیمنه‏ی سلطه ‏ی آمریکائی در ایران و در سراسر عالم بودیم.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳ حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه پس از افشای خیانت بزرگ حکومت طاغوت در تصویب طرح کاپیتولاسیون – که در واقع سند بردگی ملت ایران و تسلط کامل آمریکا بر مال و جان و عرض مردم بود – با حال غربت و تنهائی، به وسیله‌ی رژیم طاغوتی مزدور آمریکا از ایران به ترکیه تبعید شد؛ در حالی­که دل­های مردم خداجوی ایران با امام عزیز بود و برخلاف خواسته دشمنان این جدایی ظاهری بین امام و امت نه تنها باعث جدایی ملت از آرمان­های امام نشد بلکه روز به روز ابعاد تازه ­تری از اهداف والای امام روشن و ارادت مردم نیز به ایشان بیشتر می‌­شد و آتش مبارزه با رژیم طاغوت شعله­ ورتر گردید.

سرانجام در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش آموزان مومن و انقلابی و فرزندان امام که در مکتب او پرورش یافته بودند و سینه‌های خویش را در برابر گلوله‌های مرگبار طاغوت، سپر کردند و بدین­وسیله نهال انقلاب اسلامی را با خون­های مطهرشان آبیاری نمودند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانشجویان انقلابی و شجاع خط امام بار دیگر در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با فتح لانه جاسوسی آمریکا و اخراج آمریکائی­های استعمارگر از ایران برای همیشه، سیلی دیگری بر صورت استکبار جهانی کوبیدند تا برای همیشه رؤیای بازگشت به ایران اسلامی را فراموش کند. هرچند روشن است که شیطان بزرگ برای تسلط یافتن بر کشورهای اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی ­ورزد و ما متاسفانه در همین روزهای گذشته شاهد بودیم که چگونه استکبار جهانی با کشتار شیعیان مظلوم افغانستان توسط ایادی سفاک خود به دنبال راه­انداختن جنگ مذهبی و کشاندن ایران اسلامی و سایر جریان­های استکبارستیز به این نزاع است تا بدین­وسیله بتواند به اهداف پلید خود دست پیدا کند.

مرکز مدیریت حوزه ­های علمیه ضمن گرامی­داشت یوم الله سیزدهم آبان و تبریک و تهنیت این روز بزرگ به ملت مؤمن و انقلابی ایران، به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان، از همه مسلمانان می­خواهد با اتکاء به قدرت لایزال الهی و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی و تقویت روحیه استکبارستیزی و هوشیاری خود، توطئه­ های استکبار جهانی در منطقه و حرکت­های تفرقه برانگیز بین امت اسلامی را خنثی نمایند و تا ویرانی کامل کاخ ستم طواغیت و شیاطین مستکبر از پای نایستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها