نیروی طلاب جهادی منتظر تعریف و تمجید نیستند

 

مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه حجت الاسلام صادق ایرانی، در مراسم تجلیل از طلاب جهادی کرمانشاه، با تقدیر از طلاب و روحانیونی که از روز اول شیوع ویروس منحوس، بدون هیچگونه ترس و واهمه ای کار تغسیل و تدفین اموات کرونایی را انجام دادند، گفت: گذشته از تهیه و توزیع بسته های معیشتی و ضد عفونی معابر، حضور طلاب جهادی در کنار کادر درمان و خدمات بیمارستانها و کمک به مبتلایان کرونایی، حماسه ای بود که برای برخی افراد باور کردنی نبود.

وی تصریح کرد: طلاب جهادی در امتحان روزهای سخت کمک به مردم سر بلند بیرون آمدند و امید است که آینده حوزه ها از همین نیروهای مخلص تأمین شود.

مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه خطاب به طلاب جهادی،اظهار کرد: شما منتظر تعریف و تمجید نباشید و کار خود را قربة الی الله انجام دهید، چون نیروی جهادی طلبکار نیست، بلکه به خاطر اخلاص خود را بدهکار می داند.

حجت الاسلام ایرانی با اشاره به اینکه عمری باید درست حرکت کرد تا در نقطه حساس تصمیم درست بگیرید، گفت: کار جهادی به حرف آسان است، اما مانند شب های عملیات دفاع مقدس باید خط شکن بود و وارد میدان خطر شد.

وحدتی آراسته: طلاب جهادی نخبگان کشورند

مدیر خدمات اجتماعی، پیشگیری و درمان آسیب ها دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه حجت الاسلام بهمن وحدتی آراسته در این جلسه با ابلاغ سلام آیت الله اعرافی، بر تشکیل کمیته های ستاد حوزوی بحران استان با حضور نیروهای جهادی و  مسئولان نهادهای حوزوی و غیر حوزوی تاکید کرد.

حجت الاسلام وحدتی آراسته هم چنین در این مراسم با تسلیت عزای حسینی(ع)  گفت: طلاب و روحانیون جهادی به حوزه های علمیه آبرو بخشیدند، اگر مجاهدت آنها نبود، ده ها سال منبر این قدر در جامعه تأثیر نداشت و توطئه ها را خنثی نمی کرد.

وی افزود: طلاب جهادی در واقع نخبگان کشورند که با لبیک به ندای ولایت، بدون چشمداشت مادی در بزنگاه ها به مردم کمک می کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای جهادی که در موضوع آرامستان ها و تغسیل و تدفین اموات کرونایی با توجه به فرمان رهبری حکیم پای کار آمدند، ارتش گمنام جامعه بودند که به وقت نیاز خود را نشان داده و وارد میدان شدند.

حجت الاسلام وحدتی آراسته، آسیب های اجتماعی را نوعی بحران دانست و خطاب به طلاب جهادی گفت: با اخلاق طلبگی در جامعه حضور داشته باشید و با روحیه جهادی در فضای مجازی  فعالیت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها